BIO Astaxanthin 4 mg – 30 kapslí

Doplněk stravy

Obsah balení: 17,1 g – 30 kapslí

Astaxanthin, jako nejsilnější přírodní antioxidant na světě, nabízí opravdu širokou škálu terapeutických vlastností a poskytuje mnoho pozitivních výhod lidskému zdraví.

Navíc má unikátní schopnost procházet hematoencefalickou bariérou, takže jako jeden z mála antioxidantů proniká opravdu ke všem buňkám, i do očí a mozku.

Nejkvalitnějším přírodním zdrojem „krále karotenoidů“ jsou červené mikrořasy Haematococcus pluviali, které Astaxanthin produkují pro ochranu DNA před intenzivním UV zářením.

Astaxanthin je až:

 • 6000x účinnější než vitamin C
 • 3000x účinnější než resveratrol
 • 800x účinnější než koenzym Q10
 • 560x účinnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
 • 500x účinnější než vitamin E

 

Certifikace naší společnosti
(Hodnocení: 2)

499  vč. DPH

Doručení na výdejní místo Zásilkovna - 20.04.

Doručení k vám na adresu přes Zásilkovnu - 22.04.–23.04.

Astaxanthin dle mnohých vědeckých studií podporuje imunitní systém, zpomaluje proces stárnutí, působí protizánětlivě či chrání pokožku před oxidativním stresem způsobeným UV zářením. Tím však výčet jeho benefitů zdaleka nekončí, o čemž svědčí stále nové a nové odborné studie či články v renomovaných lékařských časopisech.

Posílení imunity a protizánětlivé účinky

Astaxanthin má vliv na posílení imunity. Podporuje totiž tvorbu imunoglobulinu a rychlé množení širokého spektra imunitních buněk. Navíc tento antioxidant pomáhá snížit produkci látek, které se podílejí na vzniku zánětlivých procesů v těle.

Mozek a oči

Vědecké studie také poukazují na příznivý vliv astaxanthinu na mozek. Chrání mozkové buňky před poškozením, zlepšuje kognitivní funkce a může pomoci při léčbě raných stádií Alzheimerovy choroby.

Nelze opomenout ani vliv tohoto karotenoidu na zrak. Ten chrání před poškozením UV zářením i různými onemocněními, působí jako prevence problémů se zrakem, které souvisejí s věkem a podporuje prevenci a léčbu zeleného zákalu. Především lidé, pracující denně s počítačem, pak ocení zlepšení schopnosti zaostření a zmírnění únavy očí.

Kardiovaskulární systém

Nelze nezmínit ani pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Dle výzkumů astaxanthin snižuje hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu (tzv. zlý cholesterol) v krvi a zmírňuje jeho oxidaci, která se podílí na vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Naopak hladinu HDL (tzv. hodného) cholesterolu zvyšuje.

Ochrana pokožky a omlazení pleti

Zejména ženy ocení další přednost této účinné látky – blahodárný vliv na pokožku. Astaxanthin dokáže pokožku nejen chránit před škodlivým UV zářením a spálením od slunce a urychlit její hojení po poškození slunečním zářením, ale také zlepšuje celkový stav a vzhled pleti. Zpomaluje stárnutí, viditelně redukuje vrásky a stařecké skvrnky, zvyšuje elasticitu a hydrataci pleti. Současně bylo zjištěno, že zlepšuje produkci kožního mazu, a je tak vhodný také pro aknózní pleť. Právě pro tyto blahodárné účinky je využíván také při výrobě pečujících kosmetických přípravků. Dle provedených vědeckých studií se nejlepšího výsledku dosáhne kombinací vnitřního užití se zevní aplikací.

Sportovní výkon

V neposlední řadě má astaxanthin vědecky podložený vliv na fyzickou výkonnost. Pomáhá zvýšit sílu, vytrvalost, úroveň energie, a naopak snížit únavu. Sportovci a fyzicky pracující ocení i příznivý vliv na urychlení regenerace svalů a snížení zánětlivosti. Astaxanthin je tak oblíbeným doplňkem stravy právě mezi sportovci.

Pro všechny zmíněné účinky je astaxanthin využíván ve farmaceutickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu. Na trhu tak nalezneme různé doplňky stravy, které kombinují astaxanthin s dalšími vitaminy a účinnými látkami pro různé potřeby organismu. V nabídce prodejců nechybí ani kosmetické produkty s touto zázračnou látkou a zakoupit se dá i samotná čistě přírodní řasa Haematococcus pluvialis v sušené formě. Astaxanthin není prospěšný pouze pro lidi, ale má skvělý vliv také na zdraví domácích mazlíčků, a proto se využívá jako příměs do doplňkových krmiv pro zvířata.

U všech produktů však před jejich koupí doporučujeme řádně prostudovat jejich původ, zejména právě původ astaxanthinu. Za nás nelze doporučit jiný astaxanthin než ten přírodní z České republiky, který se svou kvalitou řadí na samou špičku světové produkce.

 

Obsah balení: 17,1 g – 30 kapslí

Složení: BIO Olivový olej extra panenský, BIO přírodní oleoresin bohatý na Astaxanthin z řas Haematococcus pluvialis, tobolka: hydroxypropylmethylcelulóza

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně při jídle.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Země původu: Německo

Hmotnost 0,2 kg

Recenze našich produktů jsou primárně od našich zákazníků, kteří si produkt zakoupili. U registrovaných zákazníků, u kterých je možné spojit konkrétní objednávku se zakoupeným produktem a jejich hodnocením je uveden status Ověřené hodnocení. Recenze zveřejňujeme všechny seřazené od nejnovější po nejstarší nebo je možné si je vyfiltrovat dle konkrétního hodnocení či stavu ověření.

  Miroslav Vlk
  4. dubna 2024
  Dal jsem na doporučení a čekám na výsledky....
  Zuzana Zelenková
  5. března 2024
  Mám již druhé baleni a odolávám všem virům, kombinace s olejem je vidět na obličeji!
Přidat recenzi
Napište nám hodnocení zakoupeného produktu, přiložte fotografii a získejte kupón s 15% slevou na další nákup!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další produkty, které vás mohou zajímat...