Slavíme Den matek

Den matek je více než jen příležitost k vyjádření vděčnosti těm, které nás vychovaly. Jedná se o oslavu neviditelných obětí, lásky a vazeb, které formují základy naší existence.

Anna JarvisHistorie tohoto svátku je stejně bohatá jako jsou rozmanité způsoby jeho slavení po celém světě. Začal se slavit v Americe, iniciátorka Anna Jarvis chtěla uctít svou zesnulou matku a zároveň podpořit větší uznání práce všech matek. Od těch skromných začátků se Den matek proměnil v globální fenomén, kde každá kultura přidává svůj jedinečný dotek k oslavě. Připomeňme si, že matka může být kdokoli, kdo nás vedl, chránil a formoval.

Zde je několik návrhů, jak obohatit tento den všem maminkám nebo osobám, které takto vnímáme:

  1. maminka se synem na louceOsobní dopis díků: V dnešní digitální éře, kde osobní dopisy a pohlednice působí jako relikvie minulosti, se jejich hodnota paradoxně zvyšuje. Kdo by si nepovažoval okamžiku, když nalezne v poštovní schránce něco jiného než účty a bankovní korespondenci – třeba osobní dopis? Vyzkoušejte to a nechte se překvapit. A pokud se vám nechce chodit na poštu, zavolejte své mamince. Řekněte jí, co pro Vás znamená. Pocit spojení a upřímnosti, který tímto gestem vyvoláte, obě strany zahřeje.
  2. Společné zážitky: Zorganizujte pro svoji maminku den plný aktivit, které má ráda. Může to být návštěva umělecké výstavy, procházka botanickou zahradou nebo společný kurz vaření. Společně strávený čas je často tím nejkrásnějším darem.
  3. Online pozdrav: Pokud nemůžete být osobně se svou maminkou, zorganizujte online call, ve kterém se zúčastní všichni blízcí. Každý může vyprávět vzpomínku na společně prožité chvíle nebo vyjádřit, co pro něj maminka znamená.
  4. Personalizovaná kniha: Děláte Fotoknihy? Já ano a všichni je milují a často se do nich opakovaně dívají. Vytvořte nebo objednejte knihu, která bude obsahovat fotografie, vzpomínky a vzkazy od rodiny a přátel. Tento osobní dar bude pro ni cennou památkou.
  5. Wellness den: Dopřejte své mamince den plný relaxace. Může to být návštěva spa, masáže nebo wellness procedury, které jí pomohou si odpočinout.
  6. starší žena s maminkouCharitativní dar: Pokud vaše mamika ráda pomáhá druhým, můžete jí věnovat dar ve formě finančního příspěvku na charitu, kterou si sama vybere. Tímto způsobem může oslava Dne matek přinést radost nejen jí, ale i dalším.
  7. Kulinářské překvapení: Připravte nebo objednejte večeři s jejími oblíbenými jídly. Klidně můžete zkusit něco nového a exotického, co ji může příjemně překvapit a obohatit její gastronomické zážitky.


Babička, maminka a vnučkaNa závěr, Den matek není jen příležitostí k vyjádření vděčnosti těm, kteří nás vychovali. Je to den, kdy oslavujeme lásku, sílu a nekonečnou péči, kterou matky poskytují každý den. Nezapomínejme, že každý drobný akt pozornosti a každé upřímné slovo má sílu osvětlit jejich den a udělat ho výjimečným. V tomto svátečním období si připomínejme, že nejcennější dary, které můžeme našim matkám nabídnout, nejsou vždy hmotné. Jsou to náš čas, naše přítomnost a naše nekonečná láska. Tak pojďme tento Den matek udělat skutečně nezapomenutelným.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

Original price was: 2 175 Kč.Current price is: 1 699 Kč. vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 68 

Další články