Příprava na letní péči: ochrana proti slunci s bio kosmetikou

S příchodem jara a blížícím se létem se mnozí z nás těší na delší dny a více slunečního svitu. Zatímco slunce může být pro naši náladu a zdraví přínosem, je důležité nezapomínat na ochranu naší kůže. V této souvislosti hraje stále významnější roli bio kosmetika, která nabízí efektivní ochranu proti škodlivému UV záření, a to v souladu s principy udržitelnosti a šetrnosti k přírodě.

Význam ochrany proti slunci

relax v trávěExperti z celého světa jednoznačně doporučují používání ochrany proti slunci jako základního prvku péče o pokožku. Sluneční záření, ačkoli je pro nás zdrojem vitamínu D, obsahuje UVA a UVB paprsky, které mohou způsobovat nejen popáleniny, ale i dlouhodobé poškození kůže, jako jsou vrásky, stárnutí kůže a v nejhorším případě rakovinu kůže. Ochrana proti slunci je proto nezbytná nejen v létě, ale i během celého roku, zvláště pokud trávíme venku hodně času.

Jak správně přecházet na letní péči

S příchodem teplejších měsíců je vhodné přehodnotit naši každodenní péči o pleť a přizpůsobit ji novým podmínkám.

 1. Hydratujte a obnovujte kůži:

  Letní období může kůži dehydratovat, což způsobuje její předčasné stárnutí. Zintenzivněte ve své rutině hydratační pleťové mlhy, hydroláty, které pomáhají obnovovat bariéru pokožky. Všechny pleťové mlhy, které vaši pleť i nalíčenou během dne osvěží, jsou must have. A nezapomínejte na hydrataci hlavně zevnitř.

 2. Používejte SPF:

  sun protection, skin care, woman apply sun creamI když by opalovací krém měl být používán po celý rok, během letních měsíců je nutné jeho aplikaci zintenzivnit. Doporučuje se používat produkty s SPF 30 a výše, které aplikujete na všechny expozicí ohrožené části těla.
  Pokud ještě nevíte, že Astaxanthin zvyšuje obranyschopnost kůže proti škodlivému slunečnímu záření, doporučujeme si přečíst náš předchozí článek Tanec se Sluncem: Astaxanthin jako strážce vaší kůže.

 3. Nechraňte pouze obličej:

  Mnoho lidí se zaměřuje pouze na ochranu obličeje, avšak krk, ruce a další části těla jsou také náchylné k poškození. Nezapomínejte je chránit stejně pečlivě.

 4. Noste ochranné oblečení:

  Kromě aplikace krémů je důležité nosit klobouky s širokým okrajem, sluneční brýle a oblečení, které chrání před UV zářením.

 5. Zajímejte se o složení produktů:

  letní klobouk, brýle a opalovací krémTo znamená zaměřit se na lehčí textury kosmetických produktů, které nezatěžují pokožku, ale zároveň poskytují dostatečnou hydrataci a ochranu. Vybírejte pleťové oleje a opalovací krémy, které neobsahují škodlivé chemikálie a jsou šetrné k životnímu prostředí. Dávejte přednost minerálním filtrům před chemickými.

Bio kosmetika a ochrana proti slunci

Bio kosmetika nabízí širokou škálu produktů pro ochranu proti slunci, které jsou vyrobeny z přírodních a ekologicky šetrných složek. Tyto produkty neobsahují chemické filtry, které mohou být škodlivé jak pro naši kůži, tak pro životní prostředí. Místo toho využívají minerální filtry, jako je oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý, které poskytují fyzikální bariéru proti UV záření.

Výběr správného produktu

Při výběru produktu pro ochranu proti slunci je důležité zvážit několik faktorů. Kromě SPF bychom měli brát v úvahu i typ naší pokožky a specifické podmínky, ve kterých se budeme nacházet (například pláž, město, sportovní aktivity). Dále je vhodné věnovat pozornost složení produktu a upřednostnit ty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují škodlivé látky.

Přechod na letní péči a ochrana proti slunci by měly být neodmyslitelnou součástí našeho každodenního rituálu. Využitím bio kosmetických produktů nejenže ochráníme svou kůži před škodlivými účinky slunečního záření, ale zároveň přispějeme k ochraně našeho životního prostředí. Vybírejme proto pečlivě a s ohledem na budoucnost naší planety.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

Original price was: 2 175 Kč.Current price is: 1 699 Kč. vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 68 

Další články

den matek
Životní styl

Slavíme Den matek

Den matek je více než jen příležitost k vyjádření vděčnosti těm, které nás vychovaly. Jedná se o oslavu neviditelných obětí, lásky a vazeb, které formují