Jarní péče o pleť: od zimy k jarnímu oživení

Jaro je tady a s ním přichází nová sezóna plná naděje a obnovy. Stejně jako příroda probouzí svou krásu po zimě, i naše pleť potřebuje speciální péči, aby se vrátila do plného rozkvětu. Představujeme vám několik klíčových kroků, jak se postarat o svoji pleť v jarním období.

1. Důkladné čištění je základ

Jarní péče o pleť začíná důkladným čištěním. Po zimním období může být naše pleť unavená a suchá. Vyzkoušejte náš jemný BIO odličovací balzám, který pomůže odstranit nečistoty a hydratovat pleť. Doporučujeme také provést jemný exfoliační proces, abyste odstranili odumřelé kožní buňky a povzbudili obnovu pleti. Pro jemnou exfoliaci je nejvhodnější enzymatický peeling nebo konjacová houbička.

2. Hydratace je klíčová

BIO suchý pleťový olej s AstaxanthinemJaro může být ještě chladné, takže hydratace je stále zásadní. Používejte kvalitní hydratační oleje nebo krémy, které budou vhodné pro váš typ pleti. Náš BIO suchý pleťový olej je vhodný pro všechny typy pleti a v kombinaci s našimi BIO Pleťovými vodami – levandulovou a růžovou dodají pleti skvělou hydrataci. Nedoporučujeme zanedbávat tento krok, jelikož pleť potřebuje stále dostatek vlhkosti.

3. Slunce je (ne)přítel

Když slunce začíná svítit častěji, láká nás to vyjít ven, ale nezapomínejte na ochranu před UV zářením. Náš BIO Suchý pleťový olej je složený z olejů, které mají přirozené SPF. Hodnota SPF malinového oleje se pohybuje okolo 8, ricinový a saflorový olej mají hodnotu 6 a kaméliový olej 4-6.

Nezapomínejte i na rty,  naše BIO Regenerační sérum na rty  je také složené z olejů, které mají přirozený obsah SPF. Hodnota SPF arganového oleje se pohybuje okolo 6, jojogového a avokádového oleje okolo 4-6 a vitamín E má přirozené SPF 2-3. Pro delší pobyt na slunci používejte přípravky s vysokým SPF a chraňte svoji pleť před předčasným stárnutím a poškozením. Sluneční paprsky mohou být velmi škodlivé, a proto je prevence nejlepší lék.

4. Vitamíny a antioxidanty pro zářivou pleť

Jaro je také ideálním časem na posílení pleti zevnitř. Zahrňte do své péče BIO Astaxanthinové kapsle, které mají blahodárný efekt nejen pro vaši pleť, ale i srdce, oči a mozek. Dále nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na vitamíny, jako jsou ovoce, zelenina a ryby.  Tyto živiny pomohou obnovit pleť a dodat jí zdravý vzhled.

5. Důležitá regenerace během noci

Noční péče o pleť je stejně důležitá jako ta denní. Použijte noční balzámy, oleje, krémy a séra, která obsahují regenerační složky, a dopřejte své pleti potřebný odpočinek a regeneraci během noci.

Jaro je časem nových začátků, a to platí i pro péči o naši pleť. S těmito tipy a péčí můžete dosáhnout zářivé a zdravé pleti, která bude připravena na všechna jarní dobrodružství.

Přejeme vám krásné a zářivé jaro!

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně