Jak voní LA LA LA?

Syntetické vůně a umělé parfémy jsou mezi mnoha výrobci kosmetiky oblíbené, protože jsou voňavé, snadno dostupné a levné. Avšak je důležité si uvědomit, že do přírodní kosmetiky nepatří.

Co se ale v přírodní kosmetice stalo populární a běžně se používá, jsou esenciální oleje. Mnoho lidí si bez nich kosmetiku nedokáže představit, protože nejen voní, ale také mohou pozitivně ovlivňovat náladu a nabízejí potenciální zdravotní přínosy. Je však třeba zdůraznit, že ne každý na ně reaguje stejně pozitivně. Někteří jedinci mohou projevovat přecitlivělost, prožívat bolesti hlavy, obecně se cítit hůře nebo dokonce vykazovat alergické reakce.

Proč jsme se rozhodli jít tak trochu proti proudu a esenciální oleje v naší kosmetice nepoužívat?

Rizika a možné negativní vedlejší účinky esenciálních olejů:

Alergické reakce

Před použitím kosmetických produktů obsahujících esenciální oleje je zvláště důležité provést test na malém místě kůže, zejména u citlivé pleti. Možné reakce mohou zahrnovat podráždění kůže, zarudnutí, štípání nebo svědění.

Fotosenzitivita

Některé esenciální oleje, především citrusové (pomeranč, citron, neroli, mandarinka a bergamot), ale i skořice nebo hřebíček, mohou zvýšit citlivost kůže na sluneční záření. Všeobecná doporučení radí vyhnout se slunečnímu záření po dobu šesti hodin od aplikace, aby se předešlo možným popálením nebo vzniku pigmentových skvrn.

Toxické účinky pro kočky a psy

Jako vášniví milovníci domácích mazlíčků si kladem za cíl zajistit jejich bezpečnost. Máte také domácího mazlíčka? Je důležité si být vědom toho, že některé esenciální oleje jsou u zvířat známé svou toxicitou. Pokud máte doma kočku nebo psa, je vhodné se vyvarovat následujícím esenciálním olejům: borovice, citrusové oleje, eukalyptus, levandule, máta, mentol, hřebíček, tea tree, ylan-ylang a zimolez.

Ovlivnění hormonální hladiny

Zvláště těhotné ženy by se měly raději vyhýbat kosmetickým produktům obsahujícím esenciální oleje, jako jsou rozmarýn, máta, šalvěj a eukalyptus. Rozmarýn může stimulovat krevní tlak a svalový systém. Šalvěj obsahuje látku zvanou thujon, která ovlivňuje nervový systém a může mít teratogenní účinky (narušení vývoje plodu). Mátový esenciální olej obsahuje menthol, který stimuluje svaly a žaludek.

Pozor na vysoký a nízký tlak

Pokud trpíte nízkým tlakem, levandule a ylang-ylang by mohly být kontraindikovány. Naopak, pokud se potýkáte s vysokým tlakem, měli byste se vyhýbat skořicovému oleji.

 

Rizika a nežádoucí účinky spojené s užíváním esenciálních olejů byly jedním z klíčových faktorů, které nás motivovaly k rozhodnutí, že v naší kosmetice nebudeme tyto oleje používat. Jsme přesvědčeni, že naše kosmetika poskytuje úžasné benefity i bez přítomnosti esenciálních olejů.

Nehledě na to LA LA LA voní, jemně, nevtíravě, přirozeně.

Recenze:

„Dlouhé roky jsem používala bio kosmetiku, která byla silně aromatická, obsahovala rostlinné výtažky a esenciální oleje. Kosmetiku jsem milovala a doporučovala všem okolo sebe. Před půl rokem jsem na doporučení přešla na kosmetiku LA LA LA a zamilovala si ji. Jen ze zvědavosti jsem si zašla na ošetření aromatické kosmetiky a k mému údivu jsem ošetření nemohla vydržet, byla pro mě až příliš aromatická, bolel mě nos i hlava. A moji zkušenost mají i mé kamarádky. Na kosmetiku LA LA LA jsem si zvykla a již žádné esenciální oleje v kosmetice nechci a nepotřebuji.“

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně