SMÍŠENÁ PLEŤ? Jak o ni pečovat.

Máte lesklé čelo, nos a bradu, tzv. T-zónu? Tváře vás pnou, jsou sušší, svědí vás? V T-zóně vás trápí akné a rozšířené póry? Pak máte smíšenou pleť. Je to nejčastější varianta pleti a může mít různé podoby. Například tváře a brada normální a jen čelo a nos se trochu více mastí. Pokud jsou rozdíly v pleti velké, signalizuje to problém v rutině (špatná péče, špatné produkty) a nebo nezdravý životní styl.

Jak správně postupovat?

Vyzkoušejte tzv. multimasking. Princip multimaskingu spočívá v tom, že se na různé části obličeje aplikují různé druhy masek nebo produktů. Nebojte se kombinace produktů. Na mastnou T-zónu použijte lehčí olej nebo krém pro citlivou pleť a naopak na tváře můžete použít dvě dávky stejného oleje nebo krém s kapkou pleťového oleje, či pod to přidat ještě hydratační sérum.

1. Jemné čištění

Na T-zónu a oči použijte náš jemný BIO Make-up remover, který odstraní make-up, mastnotu a nečistoty. A na tváře použijte BIO Odličovací balzám, který pleť hloubkově vyčistí, ale nevysuší. Zanechá pleť nádherně hydratovanou a hebkou. Přípravkům s obsahem alkoholu se raději vyhněte, pleti neprospívají.

2. Hydratace

Po čištění na pleť naneste BIO Pleťovou mlhu – hydrolát z růže damašské a pleť dočistěte. Neobsahuje alkohol a je skvělým pomocníkem ve vyrovnávání pH pleti.

3. Kombinujte séra

Sérum s kyselinou salicylovou nebo glykolovou použijte na T-zónu. Tyto kyseliny pomáhají regulovat produkci mazu, mají jemné exfoliační vlastnosti, čistí póry a omezují vznik černých teček a akné. A na suché tváře použijte hydratační sérum např. s kyselinou hyaluronovou, aleo vera nebo ceramidy.

Universálním řešením na celý obličej je sérum s niacinamidy. Niacinamidy pomáhají regulovat mastnotu pleti, udržují rovnováhu a snižují nadměrný lesk. Zlepšují schopnost pokožky udržovat vlhkost a tím redukují suchost a loupání pokožky. Niacinamide je výborným pomocníkem v boji s hyperpigmentací, snižuje viditelnost tmavých skvrn, pigmentových změn a jizev. Stimuluje produkci kolagenu a tím zlepšuje pružnost pleti.

Dalšími pomocníky v sérech jsou exfoliační AHA kyseliny, konkrétně kyselina mléčná a kyselina mandlová. Odstraňují suché a šupinaté buňky a podporují produkci kolagenu. Pokud máte citlivou pleť, mohlo by vám více vyhovovat sérum s kyselinou mandlovou, která je méně dráždivá než jiné AHA kyseliny.

4. Lehký hydratační olej

Zvolte BIO Suchý pleťový olej na celý obličej, je lehký, pokožku nezatěžuje a nezanechává mastný film. Na tváře použijte dvě vrstvy pro větší hydrataci.

5. Zaměřte se na citlivé oblasti

Oční okolí je obzvlášť náchylné k vysoušení. Tam se také obvykle objevují první vrásky. LA LA LA má speciální BIO olej na péči o oční okolí, který pomáhá zabraňovat vzniku jemných vrásek, zesvětlit tmavé kruhy pod očima, zredukovat váčky pod očima a zároveň vyživit tuto citlivou oblast.

6. Masky

Na T-zónu je nejlepší jílová maska s aktivním uhlím a na suché tváře použijte hydratační výživnou masku např. s aloe vera. Používejte masky 1x týdně a výrazně tím pomůžete regulovat mastnotu a hydrataci své pleti.

7. Jemná exfoliace

Smíšené pleti nejvíce pomáhá kombinace dvou peelingů. Na T-zónu je nejvhodnější chemický peeling s AHA kyselinami. Chemický peeling nejčastěji provádějí dermatologové a profesionální dermatologická střediska. Dají se již koupit i chemické peelingy na domácí použití, ale buďte s nimi opatrní. Naopak na suché tváře používejte enzymatický peeling, který je nejjemnější metodou exfoliace. Nezbavuje pleť vrchní vrstvy, ale pomáhá přirozenému exfoliačnímu procesu pleti.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně