ODLIČOVÁNÍ – první krok ke zdravé a krásné pleti

Odličování pleti je neodmyslitelnou součástí péče o pleť po celém světě a jeho historie sahá až do dávného Egypta. Ovlivňovala ji kultura, móda, a dokonce i sociální normy. Při pohledu na historii odličování pleti můžeme sledovat nejen změny ve způsobu, jakým lidé odstraňovali make-up, ale i to, jak se měnil pohled společnosti na krásu a péči o pleť.

Věděli jste?

Když se měla Kleopatra setkat s římským generálem Markem Antoniem, připlula k němu na pozlacené lodi v luxusním oděvu a s dokonale odlíčeným obličejem. Jejím cílem bylo okouzlit ho svou krásou a rafinovaností.

 

Ženy ve starověkém Řecku a Římě k odlíčení a péči o pleť používaly bylinné odvary. V barokní době se jako první začala objevovat mýdla, odličovací vody a olejové odličovací krémy. Ve 20. století se s rozvojem kosmetického průmyslu objevila průmyslová výroba odličovacích produktů.

Odličování v současnosti

V současné době s narůstajícím důrazem na udržitelnost a přírodní ingredience, se objevují biologicky odbouratelné odličovací produkty mezi které řadíme:

Čistící oleje a balzámy

Mezi nejvhodnější odličovací produkty se beze sporu řadí odličovací oleje a balzámy. BIO odličovací olej efektivně odstraňuje i voděodolný make-up a nečistoty z pleti. Je lehčí, a proto je vhodnější na mastnější typ pleti. Oproti tomu BIO odličovací balzám na obličej má bohatší konzistenci a je ideální pro hlubší hydrataci a čištění pleti, což vyhovuje suché pleti.

Micerální vody

Velmi populární se staly micerální vody. Obsahují micely, malé částice oleje vložené do vody. Micely přitahují nečistoty a usnadňují odlíčení. Zdání však může pořádně klamat. Stále častěji se objevují ohlasy, které před dlouhodobým používáním micerálních vod, varují. Po dlouhodobém používání je pleť přecitlivělá, vysušená, ztrácí svou přirozenou barvu a tvoří se na ni více pupínků.

Čistící mléka

Mají tekutou konzistenci podobnou mléku a často jsou vhodné pro suchou nebo citlivou pleť. Jen při výběru buďte důkladní a čtěte složení, mnoho odličovacích mlék může obsahovat alkohol a konzervační látky, které suché a citlivé pleti neprospívají.

Odličovací ubrousky

Mohou obsahovat rozpouštědla, micely a konzervační látky. Používejte je jen v nejkrajnějších případech např. při cestování.

Gely nebo pěny

Jsou založeny na vodním základu a jsou perfektní pro druhou fázi čištění především mastné a problematické pleti. Vybírejte takové, které vaši pleť nevysušují.

 

Podívejte se na náš článek, jak pečovat o suchou, mastnou nebo smíšenou pleť, může vám to pomoci při výběru odličovacího produktu.

 

A víte jak vypadá správná večerní rutina? Náš článek Jak by se měla lišit péče o pleť ráno a večer vám napoví. 

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně