MASTNÁ PLEŤ? Jak o ni pečovat.

Leskne se vám pleť, obzvláště v T-zóně (čelo, nos, brada)? Máte rozšířené póry a černé tečky? Bojujete s akné? Máte problém s fixací make-up nebo se vám stává, že se brzy rozmaže? Pak pravděpodobně máte mastnou pleť. Pokud jste mastnou pleť zdědili, nezbývá vám nic jiného, než se s tím smířit. Ale správnou péčí můžete pocit mastnoty částečně eliminovat. Mastnou pleť můžete získat i špatným životním stylem (alkohol, kouření), stresem, různými léky, životním prostředím, ale také nedostatkem vitamínu B2 a B5.  Pozitivní informací je , že mastná pleť pomaleji stárne a vrásky se tvoří později než například u suché pleti.

Jak správně postupovat?

1. Čistění pleti ráno a večer

Vyberte si jemný čistící prostředek na gelové nebo pěnové bázi, který nevysušuje. A jemnou masáží pleť vyčistěte. Vyhněte se přípravkům, které obsahují alkohol. Smyjte teplou vodou.

2. Dočistěte hydrolátem

Po čištění naneste na pleť BIO Pleťovou mlhu – hydrolát z levandule lékařské. Levandulový hydrolát má antiseptické účinky a pomáhá v péči o pleť s akné. Stříkněte hydrolát na vatový tampónek a jemně s ním pleť otřete. Tím z pleti odstraníte poslední zbytky nečistot.

3. Hydratace je základ

Velmi častá chyba žen s mastnou pletí je, že svou pleť nehydratují. BIO pleťová mlha – hydrolát z levandule pomáhá obnovit pH pokožky. Použijte BIO Pleťovou mlhu znovu a tentokrát jej nastříkejte na pleť. Tím pleť hydratujete a připravíte pro nanesení pleťového oleje či krému.

4. Sérum s kyselinou

Kyselina salicylová (BHA kyselina) a kyselina glykolová (AHA kyselina) pomáhají regulovat produkci mazu, mají jemné exfoliační vlastnosti, které pomáhají čistit póry a omezují vznik černých teček a akné. Kyselina azelaová pomáhá regulovat produkci kožního mazu. Má prokázané antibakteriální a protizánětlivé účinky, které pomáhají snížit množství bakterií na pleti a tím zmírnit tvorbu akné.

5. Lehký pleťový olej nebo krém

Zvolte lehký pleťový olej obsahující oleje podobné struktuře kožního oleje, které regulují tvorbu mazu a mají protizánětlivé účinky. Mezi tyto oleje patří: jojobový, arganový, rýžový, olej z hroznových jader a olej z granátového jablka. A nebo lehký gelový krém, který obsahuje kyseliny salicylovou a azelaovou, niacinamid aj.

6. Jílové masky s aktivním uhlím a zinkem

Dalšími pomocníky v péči o mastnou pleť jsou jílové masky, které obsahují aktivní uhlí a zinek. Přidáním esenciálních olejů jako je tea tree, levandule, šalvěj, bergamot nebo palmrosa do masky přispěje k eliminaci mastnoty a akné. Používejte masky 1x týdně a výrazně tím pomůžete regulovat mastnotu své pleti.

7. Jemná exfoliace

Mastné pleti nejvíce pomáhá chemický peeling s AHA a BHA kyselinami. Chemický peeling nejčastěji provádějí dermatologové a profesionální dermatologická střediska. Dají se již koupit i chemické peelingy na domácí použití, ale buďte s nimi opatrní.

 

 

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně