Jak by se měla lišit péče o pleť ráno a večer?

Správná péče o pleť není pouze otázkou vhodně vybraných produktů, ale také toho, kdy a jak je použít. Ochranu pokožky před vnějšími vlivy bychom měli upřednostnit ráno, zatímco večerní péči zaměřte na regeneraci a obnovu. Pojďme si o celé péči popovídat pěkně krok za krokem. Uvidíte, že to jde snadno a rychle. Stačí jen pár minut denně a vaše pokožka se rozzáří!

Ranní rutina: Ochrana a příprava na nový den

Čištění

 Jemné čištění je ráno klíčové. V noci se na pokožce hromadí kožní maz, pot a další nečistoty a vy je ráno potřebujete odstranit. Při čištění postupujte jemně, abyste pokožku příliš nevysušili. Doporučujeme použít lehkou čisticí pěnu. Přípravky pleť efektivně očistí a bude připravená na další krok. Pokud máte suchou pleť postačí teplá voda nebo tento krok přeskočte a ranní rutinu začněte s tonizací.

Tonizace

Poté, co je pokožka čistá, je čas na tonizaci. Náše BIO Pleťová mlha z damašské růže nebo BIO Pleťová mlha z levandule lékařské jsou skvělou volbou pro ranní tonizaci. Nejenže pokožku osvěží, ale také pomůžou uzavřít póry a připraví ji na výživu. Vhodně navíc „naladí“ pH vaší pokožky.

Čas na sérum

Séra jsou výborným pomocníkem při řešení různých specifik pleti jako jsou vrásky, pigmentace, suchost nebo akné. Obsahují vysoké množství aktivních látek, mezi které patří antioxidanty, vitamíny, peptidy nebo kyseliny, které poskytují cílené výhody pro řešení výše zmíněných specifik.

Hydratace a ochrana

Hydratace je dalším klíčovým bodem v péči o pleť. Přispívá k udržení zdravé a pružné pokožky. Pro udržení hydratace se používají různé produkty. Lidé s mastnějším typem pleti by měli vybírat lehčí krémy či gely, naopak lidé se sušším typem pleti by měli upřednostňovat výživnější produkty. Náš BIO Suchý pleťový olej s astaxanthinem je vhodný pro všechny typy pleti. Tento olej je nejen lehký a snadno se vstřebává, ale také nabízí pleti výživu a antioxidační ochranu. Olej doslova zamkne v pokožce hydrataci, kterou jste provedli v předchozím kroku při ošetření tonikem a sérem, a vaše pleť bude krásně zářivá a hladká.

Nezapomeňte i na pravidelný pitný režim, má významný vliv na hydrataci pleti zevnitř.

 

Večerní rutina: Péče o pleť pro regeneraci a obnovu

Důkladné dvoufázové čištění

Na rozdíl od ranního čištění, by večerní čištění mělo být důkladnější. Je třeba odstranit make-up, SPF, nečistoty a znečištění z okolního prostředí, které se během dne na pokožce nasbíralo. Dvoufázové čištění pleti je ideální. Začněte BIO Make-up remover oil jemně odličovat oči, můžete ho použít i na pleť a odlíčit obličej. Pokud máte sušší pleť doporučujeme na obličej použít BIO Face cleanser balm, který jemně odlíčí a přitom pleť nevysuší. Vše smyjte teplou vodou. Jako nejlepší pomocník při odličování doporučujeme vatové tampónky na oči a citlivou oblast okolo očí. Na pleť se nám nejlépe osvědčila celulózová houbička, která se dá prát a používat opakovaně. Poté použijte BIO Čistící pěnu, která pleť perfektně dočistí.

Jemná exfoliace

Nyní je na řadě konjacová houbička. Kdo jste o ní neslyšel, doporučujeme vyzkoušet. Konjacová houbička se vyrábí z rostliny Amorphophallus konjac, původem z Asie. Její výroba a použití je šetrné k životnímu prostředí a po použití je zcela biologicky rozložitelná.

Večerní tonizace

I po důkladném čištění je třeba pokožku tonizovat. Proč je však dobré nepodceňovat tonizaci? Přestože pracujete pečlivě, na pleti mohou zůstat zbytky čistící pěny nebo třeba odličovacího oleje. Tonikum si poradí a zanechá pokožku skutečně čistou, krásně hebkou, jemnou a hydratovanou. Naše BIO Pleťové mlhy jsou ideální pro večerní zklidňující péči.

Séra

Pro večerní použití jsou obzvláště vhodná retinolová séra, která přes den mohou zvyšovat citlivost pokožky na slunce.  V noci pleti pomáhají stimulovat obnovu buněk, snižují vzhled vrásek a podporují rovnoměrný tón pleti. Dále jsou vhodná kyselinová séra, která mohou být užitečná pro exfoliaci, hydrataci a v boji s akné. Dalším skvělým pomocníkem jsou vitamínová séra obsahující vitamín C a E, dále pak peptidová séra pro pevnost a pružnost pokožky a nesmíme zapomenout na hydratační séra.

Péče o oční okolí

Celá vaše pokožka si zaslouží péči, ale oblast kolem očí potřebuje speciální pozornost. Náš BIO Suchý olej pro péči o oční okolí s astaxanthinem je dokonalým pomocníkem právě pro tuto citlivou část obličeje. Pomáhá proti váčkům pod očima, zesvětluje tmavé kruhy a vyhlazuje jemné vrásky.

Noční balzám, krém či olej

Závěrem aplikujte hydratační noční balzám, krém či olej, který bude působit celou noc a poskytne hlubokou noční výživu.

Exfoliace a masky (1–2x týdně)

Večer je také ideálním časem na speciální ošetření, jako je exfoliace (odstranění odumřelých kožních buněk) nebo na aplikaci masky. Peelingy a masky pomáhají pokožce v prevenci tvorby černých teček a akné. Stimulují obnovu buněk a zvyšují schopnost pokožky absorbovat další produkty. Po jejich aplikaci pokožka získá příjemně matný vzhled.

LA LA LA znamená cestu ke kráse

S našimi produkty LA LA LA snadno najdete rovnováhu mezi ranní ochranou a večerní regenerací. (Flakónky a obaly našich produktů jsme navrhli tak, aby vás těšily a esteticky inspirovaly…) Pamatujte si však, že pokožku krásně omladí kromě kosmetických produktů i pozitivní naladění.

Usmívejte se a pracujte na své duševní rovnováze.

 

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

Original price was: 89 €.Current price is: 70 €. vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 68 

Další články

den matek
Životní styl

Slavíme Den matek

Den matek je více než jen příležitost k vyjádření vděčnosti těm, které nás vychovaly. Jedná se o oslavu neviditelných obětí, lásky a vazeb, které formují