Suchá pleť? Jak o ni pečovat.

Možná jste také, třeba po koupání a slunění, zažili pocit, že je vaše kůže alespoň o číslo menší, než by měla být. Dotyky na ní jsou nepříjemné a vrásky se tvoří i tam, kde byla ještě nedávno hladkost málem sametová. Takové jsou pocity, když je suchá pleť.

Mít suchou pleť není ani trochu příjemné. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak kůži udržet krásně hydratovanou, jemnou a vypnutou, zkrátka v pohodě.

Jaké jsou příčiny vzniku suché pleti?

Těch důvodů může být opravdu hodně. Suchou pleť jste možná získali ve své genetické výbavě. Nebo jste nesprávně zvolili kosmetiku, která obsahuje alcohol a tak vaši pleť ještě více vysušuje. Velký vliv na kvalitu kůže má však i váš životní styl a prostředí, ve kterém se dlouhodobě i krátkodobě nacházíte. Například sluneční paprsky sice přináší životodárnou sílu a energii, ale pleť obvykle vysušují a nabourávají její přirozenou odolnost. Kromě vnějšího prostředí hrají roli také chemické procesy v těle. Mnohé ženy například pozorují, jak se jejich pleť mění v průběhu menstruačního cyklu a období s bezchybnou pletí střídají dny horší…

Jak dlouhodobě pečovat o pleť?

Klíčem ke správné péči je výběr vhodných produktů bez parfemace a zařazení péče o svou pleť do každodenní rutiny. Naštěstí péče o pleť nemusí být nijak náročná. Během několika málo minut zvládnete dodat pokožce hydrataci i výživu. Kosmetika LA LA LA nabízí řadu BIO a vegan výrobků s 100% přírodními ingrediencemi, které jsou ideální pro péči o suchou pleť.

Pojďme se nyní podívat, jak taková vhodná péče o suchou pleť vypadá.

Jak správně postupovat?

  1. Začněte s čištěním

Zvolte svůj osvědčený jemný čisticí prostředek, na olejové bázi. Vyberte takový, který neodstraní z pleti její přirozený ochranný film. Pokud netrpíte akné, ano i suchá pleť může mít akné, pak nemusíte ráno pleť mít teplou vodou. Teplá voda pleť vysušuje. Můžete tento krok vynechat a pleť očistit hydrolátem.

  1. Dočistěte hydrolátem

Po čištění naneseme na pleť BIO Pleťovou mlhu – hydrolát z levandule lékařké. Levandulový hydrolát je čistou rostlinnou vodou získanou destilací levandule. Pomáhá hydratovat, zklidnit pokožku a působí jako tonikum. Stříkněte hydrolát na vatový nebo látkový tampónek a jemně s ním pleť otřete. Tím z pleti odstraníte poslední zbytky nečistot.

  1. Hydratujte pomocí hydrolátu

Použijte BIO pleťovou mlhu znovu a tentokrát jej nastříkejte na pleť. Tím připravíte vaši pleť pro nanesení pleťového oleje.

  1. Aplikujte suchý olej

Pleťový olej je pro suchou pokožku ideální, protože uzamyká výše zmíněnou hydrataci v pleti, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. LA LA LA pleťový suchý olej obsahuje oleje bohaté na esenciální mastné kyseliny, minerály, vitamíny a astaxanthin, silný přírodní antioxidant, který dodává oleji jeho charakteristickou oranžovou barvu.

Nanesete několik kapek BIO Suchého pleťového olej s astaxanthinem na ruce a poté jemně vmasírujte do pleti. Je důležité mít před nanesením oleje stále trochu vlhkou pleť. Po nanesení oleje na suchou pleť je efekt opačný.

  1. Zaměřte se na citlivé oblasti

Oční okolí je obzvlášť náchylné k vysoušení. Tam se také obvykle objevují první vrásky. LA LA LA má speciální olej na péči o oční okolí, který pomáhá zabraňovat vzniku jemných vrásek, zesvětlit tmavé kruhy pod očima, zredukovat váčky pod očima a zároveň vyživit tuto citlivou oblast.

  1. Přidejte masáže a Face Yogu

Obličejová jóga a oleje La-Lá-La jdou dohromadyMasáže obličeje a Face Yoga stimulují prokrvení pokožky a pomáhají výrobkům proniknout hlouběji. Naneste suchý olej LA LA LA před masáží obličeje a pozorujte, jak vaše pleť postupně získává svěžest a hydrataci.

Výhodou obličejové jógy je, že nepotřebujete žádné speciální prostředí. Přestože jsou jednotlivé „cviky“ velmi účinné, zaberou jenom několik málo minut. Vlastně je to docela snadné. Stačí, když své dosud obvyklé nanášení krému zaměníte za vklepání několika kapek oleje bříšky prstů, pohladíte se na správném místě…

     7.  Nezapomeňte na séra, exfoliaci a masky

Obzvláště hydratační séra s ceramidy a nebo s kyselinou hyaluronovou, enzymatický peeling a hloubkově hydratační masky pomohou suché pleti. Nezapomeňte na ně a zařaďte je 1x týdně do své pravidelné rutiny.

 

Kvalitní péče o suchou pleť vyžaduje správné produkty a techniky. S kosmetikou LA LA LA dodáte pleti, co potřebuje. Pokud budete postupovat podle výše uvedených kroků, brzy zjistíte, že je vaše pleť mnohem hezčí, hladší a vyživenější.

Věnujte své pokožce pár minut pozornosti a výrazně podpoříte svoji krásu.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně