Obličejová jóga – proč a jak vznikla.

Již od nepaměti lidé touží po fyzické svěžesti, zastavit nebo alespoň oddálit stárnutí. Obličejová jóga je souborem cviků na ochablé obličejové svaly, které první začaly praktikovat cvičitelky jógy. Všimly si, že zatímco jejich tělo je krásné a pružné, obličej ztrácí pevné kontury, objevují se vrásky, klesají koutky úst…

Příběh Fumiko Takatsu a zrod obličejové jógy

Zakladatelkou světově proslulé metody obličejové jógy je Fumiko Takatsu, která se k péči o pleť dostala tak trochu oklikou.  Již od mládí se sice zajímala o zdraví a přirozenou péči o pokožku obličeje, ale opravdový zlom nastal až v jejích třiceti letech. Prodělala těžkou automobilovou nehodu s téměř fatálními následky. Zůstala ve tváři částečně ochrnutá, vypadala starší a unavenější.

Poté, co prozkoumala mnoho různých přístupů k obnově pleti, od plastické chirurgie po špičkové krémy, se Fumiko rozhodla obrátit se k přirozeným metodám. Začala studovat a praktikovat různé formy jógy a byla fascinována tím, jak mohou tyto techniky transformovat tělo a mysl.

Fumiko si uvědomila, že stejné principy mohou platit i pro obličej. Začala vytvářet cvičení zaměřená na svaly tváře, které pomáhaly obličeji omládnout. Výsledky byly tak pozoruhodné, že se rozhodla sdílet své poznatky s dalšími lidmi. A tak vznikla metoda obličejové jógy, kterou známe dnes.

Obličejová jóga Fumiko Takatsu = cvičení + péče o pleť

Fumiko Takatsu nyní učí ženy po celém světě, jak se starat o svou pleť přirozenými metodami a jak obnovit svůj mladistvý vzhled bez nutnosti chirurgických zákroků nebo drahých krémů. Její metoda kombinuje cvičení obličejové jógy s holistickými zásadami péče o pleť, včetně výživy, hydratace a relaxace.

Simona Rydlová – příchod obličejové jógy do ČR

Simona Rydlová - lektorka obličejové jógy v ČRČeskou propagátorkou a lektorkou obličejové jógy je Simona Rydlová, která u Fumiko Takatsu absolvovala lektorský kurz a získala její certifikát. Obličejové józe se věnuje více než sedm let a navázala tak na svou více než dvacetiletou praxi v klasické józe.

Obličejová jóga je velmi účinným cvičením pleti, při kterém za krátký čas dosáhnete skvělých výsledků. Je to cesta vedoucí k přirozené kráse, bez zbytečné chemie a chirurgických zákroků.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně