Jaké suché oleje používáme? Část 2: Lískový ořech, brutnák, mandle

Některé oleje pocházejí z rostlin, za kterými musíte cestovat daleko, jiné potkáte snadno. Stačí, když vyjdete za humna, do zahrady, sadu, parku… Fakt, že léčivé rostliny máme takřka na dosah ruky, rozhodně nesnižuje jejich kvalitu a účinek. V první části jsme Vám přinesli úvodní trojici olejnatých rostlin. Dnes se zaměříme na oleje, jejichž názvy nezní zdaleka tak exoticky, přesto jsou jejich pozitivní účinky opravdu mimořádné.

Lískooříškový olej

Lískový ořechZvířata nejsou ani trochu hloupá, a tak ve volné přírodě přirozeně preferují takové zdroje obživy, které jim skutečně prospívají. Pro veverky jsou nejoblíbenější pochoutkou lískové ořechy. Jak by také ne, když se jedná o zázračný elixír bohatý na vitaminy E a B. Lískové ořechy obsahují dále minerální soli a esenciální mastné kyseliny (zejména omega-6 a omega-9).

Dali jsme si záležet, abychom lískové ořechy zpracovávali šetrně. Olej lisujeme za studena. Tím pádem si zachovává všechny své příznivé účinky a do našich produktů se dostávají pouze ty nejlepší složky. Lískooříškový olej naplní vaši pleť živinami, podporuje dobrou hydrataci pleti a pokožku obnovuje.

Brutnákový olej

Brutnák (Hippophae rhamnoides) patří mezi krásné a nenáročné léčivky. Je přesně tou rostlinou, která přináší hned několik užitků. Dává včelám nektar, lidem chutné listy, které mají v kuchyni rozmanité uplatnění, prospívají zdraví celého těla a zejména pleti. Je statečným bojovníkem, který čelí i velmi drsným povětrnostním podmínkám vysokých hor Asie a Evropy, a je schopen přežít i ve značných extrémních situacích.

Brutnákový olej získáváme z plodů brutnáku a obsahuje řadu vitamínů (zejména A, C a E), minerálů, esenciálních mastných kyselin (omega-3, omega-6 a omega-7) a antioxidantů. Svými hojivými účinky může pomoci regenerovat pokožku, zklidnit záněty a podporovat její přirozenou obranyschopnost. Navíc je uznáván jako silný ochránce proti stárnutí pleti.

Mandlový olej

Přenesme se nyní o něco jižněji, do teplejších oblastí. V subtropech a chráněných, teplých oblastech mírného pásu roste mandloň (Prunus dulcis), strom příbuzný s meruňkami a broskvoněmi. Na místo původního výskytu divokých mandloní se názory rozcházejí. Některé zdroje uvádí Střední Asii, Persii a Čínu, jiné malou Asii a severní Afriku. Již ve starověku se vyskytovaly i v Řecku.

Mandlový olej je další důležitou složkou našich suchých BIO olejů LA LA LA. Je ingrediencí, která svou přítomností posiluje příznivé účinky ostatních složek. Získává se ze sladkých mandlí pomocí studeného lisování. Tento proces zachovává všechny živiny a vitamíny.

Hlavním úkolem mandlového oleje je hydratace a vyživování pokožky. Obsahuje vitamín A, E a B-komplex, esenciální mastné kyseliny, které pomáhají zpevnit a regenerovat pleť. Mandlový olej je také známý svými protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají zmírnit podráždění a zarudnutí.

 

Společně s arganovým olejem a dalšími složkami našich suchých BIO olejů LA LA LA vytváří mandlový olej přirozenou ochrannou bariéru pro vaši pokožku. Harmonicky vyvažuje hydrataci, vyživu a ochranu a to je klíčem k dokonale vyvážené péči o pleť. Kombinace lískooříškového, brutnákového a mandlového oleje pozitivní účinky LA LA LA olejů násobí. Dosahujeme lepších výsledků, než bychom byli schopni pouze s jedinou složkou.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně