Jaké oleje používáme? Část 1: Saflor, kamélie, malina

Vítejte na našem blogu, milí přátelé! Dnes se společně ponoříme do světa přírodních suchých BIO olejů LA LA LA a objevíme tajemství jejich jedinečného působení. Než se pustíme do povídání o jednotlivých složkách a jejich kombinacích, dovolte nám vyprávět docela kratičký příběh.

Představte si divokou tajemnou a krásnou zahradu plnou stromů, keřů a bylin. Slunce v ní hřeje a vítr jemně hladí. Květy kolem nádherně voní. Zahrada má v sobě ukryté tajemství – je zdrojem vzácného elixíru, který dokáže udržet vaši pleť krásnou, hydratovanou a zdravou… Jsme opravdu rádi, že vám můžeme v každé lahvičce suchých BIO olejů LA LA LA přinést svěžest právě takové kouzelné zahrady. Je plná těch nejpřirozenějších a nejzdravějších surovin. Jednotlivé ingredience pro naše suché oleje LA LA LA jsou vegan a v BIO kvalitě. Čerpáme je ohleduplně k přírodě a jejím zdrojům.

10 druhů olejů LA LA LA pro jedinečnou péči

Naše suché oleje jsme vyrobili z 10 druhů různých suchých olejů, které mají procentuálně odlišné zastoupení v našich produktech podle cílové aplikační oblasti. V jiném poměru je mícháme pro oční okolí, obličej nebo celé tělo. Tyto oleje lisujeme za studena, což zajišťuje jejich nejvyšší kvalitu. Obohatili jsme je ještě o BIO astaxanthinový extrakt. Tento extrakt získáváme ze sladkovodních řas Haematococcus pluvialis. Právě díky unikátní kombinaci astaxanthinového extraktu s našimi suchými oleji se dosahuje tak výjimečných účinků.

O vaši pleť budou pečovat tyto oleje:

  • Světlicový nebo-li Safrolový olej
  • Kaméliový olej
  • Malinový olej
  • Lískooříškový olej
  • Arganový olej
  • Brutnákový olej
  • Jojobový olej
  • Mandlový olej
  • Ricinový olej
  • Olivový squalane

Nyní vás blíže seznámíme s prvními třemi, o dalších budeme povídat v následujících článcích.

Saflorový olej

Jednou z důležitějších složek suchých olejů LA LA LA je Saflorový olej. Možná ho znáte pod názvem Carthamus Tinctorius Seed Oil. Získává se ze semen bodláku světlice barvířské. Tato rostlina je považována za poklad přírody. Nejenže se její olej používá v potravinářství, ale obsahuje velké množství prospěšných látek právě pro naši pleť. Jednou z nejdůležitějších vlastností Saflorového oleje je jeho schopnost udržet pleť hydratovanou a regenerovat ji.  Díky vysokému množství linolové kyseliny dokáže uzamknout vlhkost v pokožce a zároveň podporuje její pružnost. Tím předchází vzniku vrásek a zlepšuje celkový vzhled pokožky.

Saflorový olej obsahuje velké množství vitamínu E a působí jako silný antioxidant, a tak chrání pleť před škodlivými účinky volných radikálů. Navíc má i protizánětlivé účinky a podporuje hojení drobných poranění či podráždění pokožky. Díky tomu je ideálním řešením pro citlivou nebo problémovou pleť.

Kaméliový olej

Kaméliový olej, známý také v Japonsku jako Tsubaki, má svůj původ ve starodávném umění tradiční japonské kosmetiky. Jedná se o jednu z nejcennějších přírodních ingrediencí pro péči o pleť. Kaméliový olej se získává ze semen kamélie (Camellia japonica), která je považovaná za symbol jemnosti a zároveň vytrvalosti, protože nás dokonce i během chladné zimy dokáže potěšit svými nádhernými růžovo-bílými květy.

Kaméliový olej působí na pokožce lehce a rychle se vstřebává.  Je bohatý na vitamíny A, B, D a E, stejně jako na omega-3 mastné kyseliny. Jeho jedinečná struktura poskytuje hlubokou hydrataci a výživu pleti, aniž by zanechával mastný film. Kaméliový olej skvělou volbou pro citlivou pleť, protože skvěle dokáže uklidnit podráždění a zarudnutí.

Malinový olej

Malinový olej je dalším zázračným přírodním olejem. Lahodně voní a zároveň působí jako jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Získává se ze semen malin (Rubus idaeus). Jeho tajemstvím jsou elagové kyseliny  –  silné antioxidanty, které dokážou neutralizovat volné radikály a tím chránit buňky před poškozením. Pomáhá bojovat proti stárnutí pleti a udržuje ji pružnou a mladistvou. Kromě toho je tento olej bohatý na esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6 podporující obnovu a regeneraci buněk. Obsahuje vysokou koncentraci vitamínu E, který pomáhá chránit pleť před škodlivými UV paprsky.

Výhodou kaméliového a malinového oleje a jejich spojení s astaxanthinem je snadná vstřebatelnost účinných látek bez nežádoucího ucpávání pórů pleti. Spolu se saflorový olejem dokážou tyto ingredience změnit každodenní rituál péče o pleť v potěšení a relaxaci a poradí si i s problematickou pletí.

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

1 499  vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 1 299 

Další články

čas na změnu
BIO kosmetika

Krok za krokem: přechod na BIO péči o pleť

Přechod na bio kosmetiku může být vzrušující cesta k objevování udržitelnější a šetrnější péče o pokožku. Tento praktický návod Vás provede jednotlivými kroky, jak postupně