Astaxanthin: Objevte nejsilnější přirozenou ochranu pleti

Alchymisté se po staletí snažili namíchat elixír, který by chránil proti stárnutí. Netušili, že ho příroda vytvořila už dávno a mají ho téměř na dosah ruky… Kouzelnou složkou plnou života je karotenoid astaxanthin, který se pyšní překrásnou červenooranžovou barvou. Pojďme společně nahlédnout do tajů jeho působení a odhalit jeho obrovský potenciál při péči o pleť.

Astaxanthin – bohatství nalezené v moři

Astaxanthin je pigmentem rostlinného původu. Vyskytuje se především v řasách a planktonu. Díky svým jedinečným vlastnostem je v podmořské říši velmi oblíbený. Mnoho živočichů ho konzumuje a tím obnovuje svoji vitalitu a svěžest.  Milují ho například plameňáci a lososi. Mimo jiné právě díky němu získávají svoje nádherné zabarvení… A oranžovou barvu díky němu mají i naše BIO suché oleje LA LA LA, do kterých je astaxanthinový extrakt získáván ze sladkovodních řas Haematococcus pluvialis.

Jak působí astaxanthin na pleť?

Astaxanthin má jedinečnou molekulární strukturu, která mu umožňuje pronikat do buněk a membrán a účinně chránit tkáně před oxidačním stresem. Skvěle funguje jako antioxidant ve vodním i tukovém prostředí, zajišťuje komplexní ochranu pleti.

Umí neutralizovat působení volných radikálů. Volné radikály jsou nestabilní částice, které poškozují buňky a urychlují proces stárnutí. Astaxanthin si dokáže poradit s volnými radikály mnohem účinněji než jiné antioxidanty, jako jsou vitamín C nebo E. Studie ukázaly, že astaxanthin je 6 000krát silnější než vitamín C a 800krát silnější než koenzym Q10.

Astaxanthin nejen bojuje proti volným radikálům, ale také posiluje bariéru pokožky a zlepšuje její elasticitu a hydrataci. To z něj činí super antioxidant, který dokáže chránit pleť před vnějšími hrozbami a současně ji udržovat mladistvou a zdravou. Představte si kousek papíru, který často skládáte a roztahujete. Postupem času se na něm objevují sklady a rýhy. A teď si představte, že máte speciální lepidlo, které tyto vrypy vyplní a celý papír zpevní. Tímto způsobem astaxanthin pomáhá udržet pružnost a pevnost pokožky, redukuje tvorbu jemných linek a vrásek.

Slunce je jedním z hlavních viníků stárnutí. Astaxanthin dokáže UV záření absorbovat, a tak pomáhá chránit pleť před poškozením. Tato vlastnost ho dělá ideálním doplňkem do opalovacích krémů a dalších produktů na ochranu proti slunci. Další výhodou je, že astaxanthin je týmovým hráčem.  Výborně spolupracuje s ostatními antioxidanty, jako jsou vitamín C, E a koenzym Q10. Díky této podpoře dokáže obnovit fungování jiných antioxidantů, které předchozí boj proti volným radikálům vyčerpal.

Zázračná síla z přírody

 Astaxanthin působí na pleť jako životabudič. Jeho síla a ochrana dalece přesahuje běžné antioxidanty a příznivý vliv na zdraví pokožky je neocenitelný. Využijte blahodárné působení astaxanthinu v našich BIO suchých olejích LA LA LA. Dodá vaší pleti zářivost i vitalitu, ochrání vás před nepříznivými účinky prostředí. 

Zaujal váš náš článek? Sdílejte ho svým přátelům

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z naší nabídky

Original price was: 2 175 Kč.Current price is: 1 699 Kč. vč. DPHNejnižší cena za posledních 30 dní: 68 

Další články

den matek
Životní styl

Slavíme Den matek

Den matek je více než jen příležitost k vyjádření vděčnosti těm, které nás vychovaly. Jedná se o oslavu neviditelných obětí, lásky a vazeb, které formují